CHÓR SYMFONIA
WE FRANCJI!

Koncerty Chóru Symfonia 3, 4 oraz 5 czerwca uświetnią 100. rocznicę powstania we Francji Błękitnej Armiii gen. Józefa Hallera.

Chór Symfonia weźmie udział w uroczystościach setnej rocznicy powstania we Francji Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Główne obchody 4 czerwca rozpoczną się o 10: 30 uroczystą Mszą Św. w katedrze św. Juliana w Le Mans, podczas której zaśpiewa nasz chór. Po nabożeństwie zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa Hallerczyków. Tego samego dnia o godz. 16:00 Chór Symfonia wystąpi w koncercie „Oratoire”, który odbędzie się w kaplicy nieopodal katedry.

Zaśpiewamy także na koncercie 3 czerwca o godz. 20:30 w kościele w Saint Mars la Briere, razem z francuskim towarzystwem śpiewaczym Choral’in będącym gospodarzem obu koncertów.

5 czerwca Symfonia oprawi śpiewem odsłonięcie tablicy pamiątkowej w miejscowości Mamer.

Wyjazd do Francji Chóru Symfonia został dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Miasto Gdynia.

2017 – ROK GENERAŁA JÓZEFA HALLERA

4 czerwca w wielu ośrodkach we Francji będziemy otaczać pamięcią powstanie Błękitnej Armii oraz wszystkich Hallerczyków. W Paryżu pod Łukiem Triumfalnym przy Grobie Nieznanego Żołnierza zostaną złożone kwiaty. W Le Mans w tamtejszej katedrze nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Błękitnej Armii. We wszystkich ośrodkach polonijnych we Francji odbędą się uroczystości i nabożeństwa w intencji generała Hallera i jego żołnierzy.